Zamknięcie ul. Wysockiego

Informujemy, że z soboty na niedzielę (10/11.07.2021r.) planowana jest zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Kolejowej, Sikorskiego i Wysockiego polegająca na zamknięciu dla ruchu odcinków ulicy Wysockiego. Przejazd przez skrzyżowanie będzie możliwy tylko w kierunku południowym, ulicami Kolejową i Sikorskiego. Zamknięty zostanie także wjazd ulicy Konopnickiej od ulicy Wysockiego.

Na zamkniętej ulicy Wysockiego (odcinek zachodni), tuż przed obszarem budowy, wyznaczono 1 parę przystanków autobusowych. Dodatkowo zaprojektowano roboczy dojazd do ulicy Raciborskiej.

Dojazd do sklepu Aldi będzie możliwy od strony ulicy Sikorskiego. Z ulicy Sikorskiego umożliwiony zostanie również wjazd w ulicę Nowy Świat, na której wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

Objazd zamkniętej ulicy Wysockiego odbywał się będzie poprzez ulice Andersa, II Armii i 1 Maja. Ruch w kierunku Wrocławia odbywać się będzie ulicą Sikorskiego do ulicy Niepodległości, a następnie ulicami Świdnicką, Strzegomską i Uczniowską.

Tymczasowa organizacja zasadniczo nie wprowadzi zmian do obowiązującego układu ruchu na Placu Grunwaldzkim. Z uwagi na nieprzejezdność ul. Wysockiego wjazd w tę ulicę ograniczony będzie jedynie do komunikacji publicznej, dojazdu do posesji i obsługi budowy. Ponadto ograniczona zostanie ilość pasów ruchu na wlocie ulicy Słowackiego do 2 pasów: kierunek prosto-lewo i prawoskręt.